• Menü
  • Menü

Kardeşimin Hikayesi – Zülfü Livaneli

Zülfü Livaneli - Kardeşimin Hikayesi

Zülfü Livaneli‘nin son romanı “Kardeşimin Hikayesi” yazarın diğer romanların aksine farklı anlatım tarzı ve hızlı okunulması ile ayrılıyor. Bir cinayet romanı diyebileceğimiz kitapta, içine kapanıp yalnız bir hayat süren, hayatında kitap okumaktan başka pek bir şey olmayan Ahmet‘in yalnız yaşadığı bir sahil köyünde işlenen cinayetten sonra başından geçenler konu ediliyor.

Ahmet, cinayeti araştırmak ve haber yapmak isteyen genç ve hırslı bir gazeteci ile tanışır ve ona hem kendi hayatından hem de öldürülen kadın ve kocası hakkında çeşitli bilgiler anlatır. İlk başta Ahmet‘in tuhaflığı, ukalalığı ve hırçın köpeği yüzünden mesafeli olan gazeteci kız, haber yapma hırsı ve Ahmet‘in sürekli olarak daha fazlasını anlatmayı ertelemesi gibi sebeplerden dolayı bir türlü bu tuhaf ilişkiden kopamaz ve kısa sürede Ahmet‘le genç kız arasında bir yakınlık başlar. Ahmet genç kıza sürekli olarak kardeşi Mehmet‘ten bahsetmeye başlar. Bu arada jandarma ve savcılıkta köydeki ilginç cinayeti araştırmak için harekete geçer. Şüpheliler arasında ölen kadınla dostluk ilişkisi olan Ahmet de vardır.

Kitap hakkında daha fazla bilgi vermek istemiyorum, zira kitabın sürpriz bir sonu var onu da okumayanlara saklamak isterim.

Doğan Kitap‘tan geçtiğimiz aylarda çıkan kitabı ben keyifle okudum. Hızlıca bitirebileceğiniz bu kitabı tavsiye ederim.

kochero

Eski gazeteci, medya ve iletişim danışmanı. Bir ara Wanted Burger adlı bir restoran işletti. Web tutkunu, bu siteyi yapan kişi... Gerçek adı Cemal Alp Solak, nam-ı diğer Kochero, herkese çay ısmarlayabilmesiyle nam salmıştır...

Tüm yazılarını göster

Bir Yorum Yazın