• Menü
  • Menü

Capri Adası Hakkında Tüm Bilgiler

Capri Adası hakkında her şey yazımızda! Capri’ye nasıl gidilir, nerede kalınır, görülecek yerler neler, ne yenir içinir, ne alınır, hepsi ve daha fazlası…

İtalya’nın Kampanya Bölgesi şehirlerinden Napoli‘ye bağlı Capri Adası, yazın Avrupa’nın popüler seyahat lokasyonları arasında yer alıyor. Sorrentine Yarımadası açıklarında, Napoli Körfezi‘nin güneyinde yer alan Capri, 10,4 km² yüz ölçüme sahip.

Roma Cumhuriyeti döneminden beri sayfiye yeri olarak kullanılan ada, yaz aylarında Avrupa sosyetesini ağırlıyor. Ada için ünlü İngiliz Yazar D.H. Lawrence, “Dedikodulu, villalarla dolu, kat kat kireç taşlarıyla bezenmiş, cenneti çok andıran ama dünyayı hiç andırmayan bir yer” benzetmesini yapmış.

Capri Adası Rehberi 2019
Capri Adası Rehberi 2019

Etkileyici mavi mağaraları, dünyaca bilinen yerel şarapları, dağlık yapısı ve imparatorluk döneminden kalma yapılarıyla meşhur Capri, 1960’lı yıllarda Jacquline Onassis, Elizabeth Taylor ve Brigitte Bardot gibi isimleri ağırlamış.

Roma İmparatoru Tiberius, adaya 12 villa yaptırıp hayatının son 10 yılını burada geçirmiş. Begonvillerin süslediği güzel sokakları, şık evleri ve masmavi şahane deniz manzarası ile Capri, Akdeniz atmosferi ile dolu büyüleyici bir ada. Adanın her yeri limon ağaçları, çiçeklerle bezeli. İnsan gerçekten büyüleniyor.

Bizim de bu yaz yolumuz Napoli seyahatimize istinaden iki günlüğüne Capri‘ye düştü ve ada hakkında izlenimlerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Merak etmeyin “Capri’ye nasıl ulaşılır” konusundan başlayarak en ince detayına kadar ada hakkında her şeyi, kendi kişisel deneyimlerimizi de katarak yazımızda paylaşacağız.

Capri Adası’na Nasıl Ulaşılır?

Capri Adası‘na ulaşmanın en kolay yolu öncelikle Napoli‘ye gitmek. Türk Hava Yolları‘nın İstanbul‘dan Napoli’ye günde 2-3 seferi oluyor. İstanbul‘dan Napoli yaklaşık 2 saat 20 dakika sürüyor. Uçuşlar yeni İstanbul Havalimanı‘ndan yapılıyor. İstanbul – Napoli bilet fiyatları 2019 yılında 2-3 ay önce alındığında kişi başı yaklaşık 1.800 TL civarındaydı. Kredi kartınız ile (örneğin Miles & Smiles) uçak biletini 6 taksit alma şansınız var. Napoli‘ye uçakla geçtikten sonra en iyi 3 yöntemle Capri’ye ulaşabilirsiniz.

Capri’ye Ulaşma Yöntemi 1

Capri Adası‘na ulaşmanın en kolay yolu Napoli Molo Beverello Limanı‘na geçip oradan direkt Capri‘ye giden hızlı feribotlara binmek. Napoli Havalimanı‘ndan limana kişi başı 3 Euro‘ya otobüsle gidebilirsiniz. Buradan Capri bileti alıp kişi başı 20 Euro civarı bir fiyata adaya ulaşabilirsiniz. Seferler 20-30 dakikada bir var. Detayları internette bulabilirsiniz. Napoli’den Capri feribotla yaklaşık 50 dakika sürüyor.

Capri’ye Ulaşma Yöntemi 2

Napoli Havalimanı yakınından Sorrento‘ya otobüsler kalkıyor. Kişi başı 10 Euro. Sonrasında Sorrento‘dan yine 20-30 dakikada bir adaya feribot var. Bilet fiyatları kişi başı 20 Euro civarı, kredi kartı ile almanız mümkün. Sorrento‘ya ulaşan otobüsler sizi tren garının orada bırakıyor. Oradan limana ulaşmanız yaklaşık 15 dakikalık bir yürüme. Ama bu yolu normal yürüme olarak düşünmeyin. Yaz sıcağında gayet zor bir yol. Biz yürüdük, oradan biliyoruz. Elinizde bavullarla kavurucu sıcakta yüzlerce merdiven basamağı inmek zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden siz en iyisi gardan limana giden bir otobüse binin.

Sorrento‘ya Napoli‘den otobüsle gitme yöntemini vaktiniz varsa tavsiye ederiz. Çünkü Napoli‘den Sorrento‘ya otobüsle giderken sahil şeridinde birbirinden güzel manzaralar görme şansınız var. Dağlara doğru tırmanarak yarımada bölgesini tepeden izleyebilirsiniz. Otobüs önce Pompeii‘ye, oradan da farklı birkaç yere uğruyor. Sahil şeridinde tek şerit dar yollar olduğu için Napoli’den Sorrento’ya ulaşmak yaklaşık iki saat sürüyor.  Sorrento’dan Capri Adası hızlı feribotla yaklaşık 20-25 dakika.

Alitalia ile İstanbul’dan Napoli’ye Roma üzerinden aktarmalı olarak uçmak mümkün. Ayrıca Lufthansa, KLM ve Air France gibi havayollarının aktarmalı Napoli uçuşları var.

Adaya sadece yaz aylarında, Positano ve Amalfi’den feribot ile ulaşım sağlanıyor.

Capri’ye Ulaşma Yöntemi 3

Napoli Havalimanı‘ndan otobüsle tren garına geçip oradan Sorrento‘ya giden trene binmeniz mümkün. Tren garına havalimanından kişi başı maksimum 3 Euro‘ya ulaşırsınız. Napoli’den Sorrento’ya tren bileti yaklaşık 4-5 Euro civarı. Tren yolculuğu 1 saatten biraz fazla sürer diye tahmin ediyoruz çünkü biz bunu yapmadık, sadece tahmin.

Capri Limanı’ndan Otelinize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Napoli’den Capri’ye bir şekilde feribotla ulaştıktan sonra, Marina Grande denen ana limana ulaşırsınız. Burada sizi bir kalabalık karşılar. Soluklanmak gerekiyorsa civardaki kafelerde biraz oturun dinlenin çünkü otelinize ulaşmanız biraz zor olacak. Tabii cebinizde üstü açık taksiye 2-3 kilometre için ödeyecek 35-40 Euro varsa orasını bilemeyiz!

Capri'de üstü açık taksiler oldukça pahalı.
Capri’de üstü açık taksiler oldukça pahalı.

Capri‘de oteliniz Anacapri bölgesindeyse (sonra daha fazla değineceğiz) ulaşmanızın taksi dışındaki en ucuz yolu minibüse binmek. Capri Adası‘ndan 3 ana lokasyona minibüsle ulaşmak mümkün. Minibüs durağına ulaşmak için limandan adayı karşınıza alın, sağa doğru yani Marina Grande‘nin en uç noktasına doğru biraz yürüyün. (Aşağıda halkın denize girdiği plajlar var.)

Burada sıraya girebilirsiniz. Minibüs gelince kişi başı 2.5 Euro‘ya sizi Anacapri‘ye ulaştırıyor. Sıra olduğundan yanınıza bazı kişiler gelip sizi 7 kişilik araçlarla kişi başı 5 Euro‘ya Capri ve Anacapri‘ye ulaştırma teklifi yapabilir. Yorgunsanız hiç düşünmeden kişi başı 5 Euro verin ve bu araçlara binin.

Capri Adası‘nda genel olarak yollar çok dar. Bu yolculuk sırasında dağlara doğru çıkarken heyecanlanmanız mümkün. Çünkü gerçekten tek şerit arabanın geçebileceği bir yol, geliş gidiş iki şerit olarak çalışıyor. Araçlar birbirine yol veriyor ama nasıl sağa sola sürtmeden gidiyorlar anlamak pek mümkün değil. “Bu sefer kesin çarpacak” diyorsunuz ama çarpmadan gidiyorlar.

Eğer oteliniz Anacapri bölgesinde değil, sosyetik Capri bölgesindeyse, bu bölgeye fünikülerle çıkabilirsiniz (1.60 Euro, 3 dakika). Sizi kilisenin olduğu Capri Piazza Umberto I meydanına çıkarıyor. Oteliniz yakınsa, buradan otele kadar yürüyebilirsiniz. Vaktiniz varsa ve yorgun değilseniz, muhteşem manzaranın fotoğrafını çekmeyi unutmayın.

Capri’de Nerede Kalabilirsiniz?

Capri Adası‘nda 3 ana bölge olduğunun tekrar altını çizelim. Capri’ye ulaştığınızda ayak bastığınız Marina Grande, Capri ve Anacapri. Marina Grande‘de pek bir numara yok, orada kalınmaz. Anacapri bölgesi ise sosyetik Capri’ye göre daha uygun ve ucuz. Burada yaşam Monte Tiberio ve Monte Solaro adlı iki bölgede geçiyor. Otellerin çoğu Anacapri’de bölgesinde yer alıyor.

Biz de Anacapri bölgesinde kaldık ve tavsiye ederiz. Yalnız oteliniz biraz içerideyse arabalar gitmediği için otele ulaşana kadar merdivenler inmeniz vesaire gerekebilir. Bizim başımıza geldi. Sıcak ve yorgunluk ile pek hoş olmadı. Yazımızın sonunda en uygun fiyata Capri otellerinden rezervasyon yapmanız için gereken linki sizle paylaşacağız. O link üzerinden en uygun fiyata Capri’deki otelinizi bulabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Biz Anacapri bölgesinde Hotel Casa Caprile adlı otelde, 2-3 ay önce rezervasyon yaparak iki günlüğüne 160 Euro’ya (yaklaşık 1.000 TL’ye kaldık.) Otele ulaşırken zorlandık ama sonrası beklentimizi karşıladı. Ne yapalım, minibüsten indikten sonra otele giderken biraz Google Haritalar kurbanı olduk ve biraz yolu karıştırdık. O kadarı da olsun artık değil mi?

Capri’de Neler Var?

Capri Adası, dediğimiz gibi Avrupa sosyetesinin uğrak yeri. Marina Grande‘de barlar, kafe ve restoranlar var. Anacapri‘de ise yine barlar, mağazalar, tarihi yapılar, kiliseler, restoranlar bulunuyor. Capri bölgesinde ise sizi harika bir manzaranın olduğu meydan, kilise, bir sürü kafe ve restoran bekliyor. Yalnız bu bölgenin en büyük özelliği içerilere doğru yürüdükçe karşınıza çıkacak onlarca süper lüks mağaza ve restoran. Buradaki insanları görünce kendinizi biraz varlıksız hissetmeniz mümkün. Zira herkes üzerindeki kıyafetler ve tarzları ile en az birkaç milyon Euro serveti olduğunu açıkça gösteriyor.

Capri'ye ulaştığınızda sizi Marina Grande karşılıyor.
Capri’ye ulaştığınızda sizi Marina Grande karşılıyor.

Adada yapabileceğiniz bir diğer turistik faaliyet ise tekne turu yapmak. Bu turlarda ada kayalıkları içindeki mağaraları da görme şansınız var. Aynı zamanda adanın simgelerinden biri olan kayaların altından geçiş yapabiliyorsunuz.

Grotta Azzurra Mağarası, Capri’nin en etkileyici yerlerinden biri. Mavi mağara dünya çapındaki ününü, adını borçlu olduğu gümüş ışıklar saçan berrak mavi sudan alıyor. Grotta Azzurra adanın yerlileri tarafından uzun zamandır bilinse de bu doğa harikası mağaranın tüm dünyada tanınması 1826’da Polonyalı şair August Kopisch ve İsviçreli sanatçı Ernest Fries’ın mağarayı ziyareti ile gerçekleşti. Marina Grande ya da Anacapri’den ulaşılabilen mağaranın içerisine sadece küçük tekneler girebiliyor.

Capri Grotta Azzurra Mağarası büyüleyici...
Capri Grotta Azzurra Mağarası büyüleyici…

1958’de Sophia Loren’in rol aldığı “It Started in Naples” filmiyle büyük sükse yapan Marina Grande‘nin batısında bulunan 17. yüzyıldan kalma San Costanzo Kilisesi, eski imparatorlardan Augustus’un sarayı Palazzo a Mare’nin kalıntıları ve Tiberius Sahili görülebilecek yerler arasında.

Piazza Umberto I Meydanı

Adanın ilk barını 1938’de genç adalı Raffaele Vuotto, Piazza Umberto I meydanının yakınına açmış. Bu barın açılmasıyla birlikte adanın kaderi ilk yavaş yavaş değişmeye başlamış.

Şık cafe ve restoranlar, hediyelik eşya dükkanları, küçük şık pahalı butiklerin yer aldığı Piazza Umberta I Meydanı, geçmişte Frank Sinatra, Rita Hayworth, Julie Christie, Julia Roberts ve Mariah Carey gibi ünlülerin de sık sık uğradığı bir yermiş.

Capri Piazza Umberto I Meydanı
Capri Piazza Umberto I Meydanı

Meydanda 17. yüzyıldan kalan dini yapılar bütünü Chiesa di Santo Stefano’dan günümüze saat kulesi ile belediye binası dışında tarihi bir yapı ulaşmamış. Antik girişin üzerinde yer alan Torro dell’Orolgio çan kulesinin fotoğrafını mutlaka çekin. Bu meydandan begonvillerle süslü dar sokaklara dalabilirsiniz.

Umberto meydanından adanın diğer tarafı olan Marina Piccola yönünde Via Vittorio Emanuele yolu boyunca yürüyebilirsiniz. Burada sizi tasarım ürünlerinin sunulduğu küçük butikler, parfümeri dükkanları bekliyor. Centro Caprense Ignazio Cerio adlı dükkandan Capri tarihi ile ürünler bulabilirsiniz.

Telesiyej Keyfi

Anacapri‘de yapılabilecek en keyifli faaliyetlerden biri ana meydanın orada, sizi adanın en yüksek noktalarından birine çıkaran (589 metre, 12 dakika) Monte Solaro telesiyejine binmek. Ücreti gidiş-dönüş 12 Euro ve kredi kartı geçiyor. Sadece bir sandalye üzerinde yüzlerce metre yükseliyorsunuz. Ancak şansımıza mı bilemeyiz yükseldikçe bir noktadan sonra yoğun sise maruz kaldık ve manzara kayboldu.

Capri'de telesiyej keyfi sis yüzünden biraz yarım kaldı.
Capri’de telesiyej keyfi sis yüzünden biraz yarım kaldı.

Eğer manzara kaybolmasaydı buradan Anacapri, Faraglioni, Ischia Adası, Procida Adası, Napoli Körfezi ve Salerno Körfezi ile arka planda Vezüv Yanardağı manzarası görülebilecekti. Telesiyejden indiğiniz yerde ise sizi bir kafe, restoran, ceviz ağaçlarıyla dolu bir park ve muhteşem bir heykel karşılıyor. Sis yüzünden adanın muhteşem manzarasını göremedik.

Telesiyejle yukarı çıktığınızda göreceğiniz heykel.
Telesiyejle yukarı çıktığınızda göreceğiniz heykel.

Capri’nin Villaları

Capri, birbirinden güzel villalara sahip. Amerikalı Albay J.C. MacKowen tarafından 1899’de yaptırılan ve günümüzde sanat galerisi olarak kullanılan, Pompeii kırmızısına boyalı Casa Rossa, Anacapri’nin merkezinde yer alıyor ve mutlaka görmeniz gereken yapılar arasında.

1885’te adaya gelen İsveçli hekim Axel Munthe’nin yaptığı bir rüya ev olan Villa San Michele‘i mutlaka ziyaret edin. Sarp kayalıklarının tepesinden konumlanmış bu yapı bir Yunan tapınağını andırıyor. Antik bir şapelin kalıntıları üzerine yapılan villa, bahçesi oldukça etkileyici. Bahçede Yunan mezarı ve Capri Adası manzarasına bakan granit bir Sfenks heykeli var.

Capri Villa San Michele
Capri Villa San Michele

Capri’de Görülebilecek Diğer Yerler

  • Certosa Di San Giacomo (Barok döneme ait fresklerin bulunduğu kilise, bir dönem keşişlerin yaşadığı ve günümüzde liseye dönüştürülen manastır.)
  • Uluslararası sanatçıların eserlerinin sergilendiği Quarto del priore.
  • Alman ressam Diefenbach’ın hayatının sonuna kadar yaşadığı ve eserlerinin sergilendiği Museo Diefenbach.
  • Castiglione ile Tuoro tepeleri arasında bulunan St. James’e adanan Carthusian Manastırı. (1371 yılına kadar uzanan tarihinde adanın önemli bir dini buluşma noktası olan yapı, 16. YY’da korsanlar tarafından yağmalandı. İçerisinde kütüphane, müze, kilise ve manastıra ev sahipliği yapan tarihi bina 2010 yılında restore edilerek yeniden hizmete açıldı.)
  • Capri’nin güney kıyısında Punta Tragara’da, deniz üzerinde yan yana duran kireç taşından üç kaya parçası Faraglioni. (Kıyıya bağlantısı olan tek kayanın adı Faraglione di Terra. İkinci kayanın ise Mezzo ve Stella olmak üzere iki adı var. Karaya en uzakta olan kayanın ismi ise Scopolo.)
  • Marina Piccola’da bulunan Giardini Di Augusto (Agustus’un Bahçeleri) bir tepe üzerinde teraslı bahçelerden oluşuyor. Deniz manzaralı bahçeler, yılın her dönemi esen rüzgarla birlikte ziyaretçilerin nefis manzaranın keyfini çıkardıkları bir yer.
  • Dönerli bir patika yol ile 100 metre aşağıya doğru uzanan Via Krupp. (Alman silah tüccarı Friedrich Krupp’un eseri. Marina Piccola ile Agustus’un bahçelerini birbirine bağlayan bu yol, adanın en etkileyici manzaralarından biri.)
Giardini Di Augusto
Giardini Di Augusto

Capri’de Ne, Yenir Ne İçilir?

Capri, her yaz tatil yöresinin olduğu gibi oldukça pahalı bir yer. Örneğin biz buradan sonra Napoli‘ye geçtik ve resmen kendimize geldik. Napoli‘de 5-7 Euro’ya iyi bir restoranda pizza yerken, burada 10-15 Euro’dan aşağıya yemek neredeyse imkansız. Ortalama bir akşam yemeği yaklaşık 40-50 Euro tutabilir. Tabii, daha ucuz yerler ve yiyecekler de mümkün ama belirli standardı olan yerlerde yiyecekseniz en az bu parayı ödemeye hazır olun. Ve bazı mekanlarda kredi kartı geçmeyebilir. Bu yüzden önceden sormanızda fayda var.

Capri Restoranları

Capri‘deki restoranlarda deniz ürünleri, risotto, pizza, spagetti makarna gibi İtalyan mutfağına ait lezzetleri tadabilirsiniz. Pizzayı Napoli usulü (Napoliten) yapıyorlar. Odun ateşinde pişiriliyor ve hamuru bizim lahmacun gibi çıtır çıtır ve ince. Başlangıç olarak buffalo mozzarella, Caprese salatası ve fesleğenli diğer yemekleri tercih edebilirsiniz. Yemeklerin yanında şarap, İtalyan biraları dışında, buzlu limonata ve limoncello içebilirsiniz.

Capri'de Napoliten tarzı pişirilmiş pizzaların tadını çıkarın.
Capri’de Napoliten tarzı pişirilmiş pizzaların tadını çıkarın!

Grotta Azzurra mağarasının hemen yanındaki Ristorante IL Riccio ve bir meze, tatlı barı da olan Da Paolina Lemon Trees adlı mekanlarda yemek yiyebilirsiniz. Diğer ünlü restoranlar arasında Aurora ile nefis Capri manzaralı At Mammà sayılabilir. Gündüzden rezervasyon yapmayı ihmal etmeyin. Gece hayatı için de önerimiz saat 01.00’de kapılarını açan Number Two isimli house müzik mekanı.

Gelato Yemeden Dönmeyin!

İtalyanların en iyi yaptıkları şeylerden biri de tabii ki dondurma. Karşınıza çıkan Gelato (dondurma) dükkanlarından birbirinden lezzetli dondurmaları yemeyi ihmal etmeyin. İki çeşit külahta dondurmanın fiyatı, yerine göre 4-5 Euro arasında değişiyor. Ancak gerçekten kocaman koyuyorlar, iki çeşit yeter de artar. Mango, limon, kavun ve fıstıklı dondurmayı tavsiye ediyoruz.

Capri'den gelato (dondurma) yemeden dönmeyin!
Capri’den gelato (dondurma) yemeden dönmeyin!

Capri Adası’nda Alışveriş

Capri Adası’nda birçok hediyelik eşya dükkanı var. Bu dükkanlardan kase, magnet, bardak altlığı, şapka, çanta gibi birçok hatıra niteliğinde hediyelik eşya alabilirsiniz. Şarap şişelerinin kapatmak için seramikten yapılan mantarlar da güzel. Ayrıca havalı şişelerde satılan limoncello da hem kendiniz hem de sevdikleriniz için ideal bir hediye olur. Limon, Kampanya Bölgesi, Ischia ve Capri’nin vazgeçilmez meyvesi. Bu bölgede limonların en küçüğü portakal boyutunda ve sapsarı. Adada üretilen ürünlerin birçoğunda ana tema hep limon. Limondan yapılan sabunlar güzel bir hediye alternatifi.

Capri'de limoncello için ve iyi bir hediye olduğunu unutmayın!
Capri’de limoncello için ve iyi bir hediye olduğunu unutmayın!

Capri’de Denize Nerede Girilir?

Capri kayalık bir ada, kumsal plajı pek yok. Marina Grande bölgesindeki halk plajlarından denize girmek mümkün ama tavsiye etmiyoruz. Onun dışında ciddi pahalı plajları (beach club) var. Buralarda iki şezlong bir şemsiye fiyatı 60 Euro’yu bulabilir. Biz Anacapri‘deki otelimizden minibüs ile (kişi başı 2 Euro), yaklaşık 10 dakikada Faro (Fener) denilen yere gittik. Burada kayalıklar arasında denize girilebilen bir yer var. Biraz üzerinde de bir beach club var. Girişi sorduğumuzda kişi başı 30 Euro çektiler. Ya da kişi başı 15 Euro’ya oraya girmeden kenarda iki şezlong veriyorlar ve şemsiye isterseniz de 10 Euro daha ödüyorsunuz. Biz tabi haliyle kayalıkların oradaki taş zemine havlularımızı koyduk ve 2-3 saat denize girip döndük.

Biz Capri'de Faro'da kayalık bölgeden denize girdik, bedava!
Capri Faro’da kayalık bölgeden denize girdik, bedava!

Adanın en güzel plajlarının bulunduğu Marina Piccola, Capri’nin ana otobüs terminali Piazzetta d’Ungheria’dan otobüsle 10 dakika sürüyor. Plaj boyunca ücretle yararlanılacak tesisler ve havuzlar var. Havuzlardan en ünlüsü ise ünlülerin de tercih ettiği La Canzone del Mare. Marinanın ortasında yer alan ve deniz kızı kayalığı anlamına gelen Scoglio delle Sirene farklı efsanelere konu olmuş.

Capri Adası’na Ne Zaman Gidilir?

Biz Temmuz başında gittik. Çok kalabalık değildi. Ağustos ayı İtalya’da tatil dönemi olduğu için yabancı turistlere pek tavsiye edilmiyor. Zamanınız varsa, çok sıcak olmayan ilkbahar ve sonbahar dönemi seyahatleri de Capri için ideal.

İlginizi Çekebilir: Lizbon Şehrinde Yapılacak En İyi 10 Şey

İtalya'nın Kampanya Bölgesi şehirlerinden Napoli'ye bağlı Capri Adası, yazın Avrupa'nın popüler seyahat lokasyonları arasında yer alıyor. Sorrentine Yarımadası açıklarında, Napoli Körfezi'nin güneyinde yer alan Capri, 10,4 km² yüz ölçüme sahip. Roma Cumhuriyeti döneminden beri sayfiye yeri olarak kullanılan ada, yaz aylarında Avrupa sosyetesini ağırlıyor. Ada için ünlü İngiliz Yazar D.H. Lawrence, “Dedikodulu, villalarla dolu, kat kat kireç taşlarıyla bezenmiş, cenneti çok andıran ama dünyayı hiç andırmayan bir yer” benzetmesini yapmış. Capri Adası Rehberi 2019 Etkileyici mavi mağaraları, dünyaca bilinen yerel şarapları, dağlık yapısı ve imparatorluk döneminden kalma yapılarıyla meşhur Capri, 1960’lı yıllarda Jacquline Onassis, Elizabeth Taylor ve Brigitte Bardot gibi…
Capri yazın gidilebilecek seyahat noktalarından biri. Biz Türkler için kur farkı da fazla olduğundan oldukça pahalı bir seçenek. 2-3 gün yetecektir. Deniz tatili için denize girilse de öyle bütün gün yat güneşlen yeri değil. Doğal güzellikleri, mimarisi, kendine has evleri, çiçeklerle bezeli sokakları, şık mağazaları, lezzetli restoran, kafeleriyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri arasında yer alıyor. Biz iki gün kaldık ve yetti. Beğendik ve tavsiye ediyoruz.

Capri Değerlendirme

Konaklama Olanakları - 79%
Fiyatlar - 30%
Doğal Güzellikler - 100%
Mimari - 100%
Tarih - 78%
Aktivite Olanakları - 60%
Ulaşım - 70%
Yeme İçme - Lezzet - 100%
Konuk Severlik - 100%

80%

Mutlaka Görün

Capri yazın gidilebilecek seyahat noktalarından biri. Biz Türkler için kur farkı da fazla olduğundan oldukça pahalı bir seçenek. 2-3 gün yetecektir. Deniz tatili için denize girilse de öyle bütün gün yat güneşlen yeri değil. Doğal güzellikleri, mimarisi, kendine has evleri, çiçeklerle bezeli sokakları, şık mağazaları, lezzetli restoran, kafeleriyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri arasında yer alıyor. Biz iki gün kaldık ve yetti. Beğendik ve tavsiye ediyoruz.

REZERVASYON YAP
Ziyaretçi Puanı: İlk sen değerlendir!
kochero

Eski gazeteci, medya ve iletişim danışmanı. Bir ara Wanted Burger adlı bir restoran işletti. Web tutkunu, bu siteyi yapan kişi... Gerçek adı Cemal Alp Solak, nam-ı diğer Kochero, herkese çay ısmarlayabilmesiyle nam salmıştır...

Tüm yazılarını göster

Bir Yorum Yazın